وبلاگ یک دبیر ریاضی اعزامی به کشور سوریه

خاطرات-شعر-فناوری اطلاعات- ریاضی

مشکلات زندگی در خارج از ایران

با توجه به برگزاری مجدد  آزمون اعزام به خارج فرهنگیان ،تعداد زیادی از معلمان در گیر آماده سازی خود برای این آزمون هستند.لذا بنا به تجربه چندماهه نکاتی بسیار مهم از نظر اینجانب را می آورم،امید به اینکه همکاران عزیز با علم به این موضوع مسیر را انتخاب کنند تا با مشکلات کمتری مواجه شوند.

۱-با توجه به اینکه معاشرت با فامیل  و دوستان به حد صفر می رسد فشار روانی بسیار زیادی بر معلمان و مخصوصا خانواده های آنها وارد می شود.اساسی ترین مشکل موضوع فوق است که تقریبا همه خانواده ها درگیرند و سعی می کنند با معاشرت با دوستان جدید از اثرات این مشکل بکاهند.

۲-مشکل هماهنگی جسمی با محیط جدید.این هم یک مشکل اساسی است که میزان ابتلا به بیماری های فصلی از جمله سرماخوردگی بسیار بالاست.انواع حساسیت های تنفسی و... که تعدادی از همکاران درگیرند.فراتر از این آن است که توجیه کردن پزشکان در مورد بیماری و برقراری ارتباط روانی با پزشکان برای در مان خیلی سخت است،زیرا تفاوت زبان وعدم اشنایی با کلمات تخصصی پزشکی مانع از یک ارتباط خوب بین پزشک و بیمار می شود.

۳-مشکل ارتباط کلامی با همسایگان و مردمان اطراف.هرچند بعد از گذشت مدتی تا حدودی به زبان مردم شهر آشنا می شویم ولی برای برقراری ارتباط و کسب آرامشی که از طریق هم صحبتی بدست می آید،کافی نیست.

در هر صورت خلا روانی دوری از وطن و شهر و دیار و فامیل و دوستان و اعزام به کشوری دیگر( هرچند این کشور سوریه باشد)اصلی ترین مشکل است که باعث تضعیف روحیه افراد شده و در جسم نیز اثر می گذارد وباعث تضعیف بدن در مقابل بیماری ها می شود.

نتیجتا اینکه با وجود جذابیت های زیاد در اعزام به مدارس ایران در کشورهای دیگر نباید مشکلات فراوان آن نیز فراموش شود و آمادگی روحی و روانی لازم را باید کسب کرد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 12:10  توسط علی مومن زاده  |